PROJEKT EDUKACYJNY

Z mocy prawa uczniowie gimnazjum mają obowiązek wzięcia udziału w realizacji projektu edukacyjnego zgodnie z rozporządzeniem MEN z 20.08.2010.

Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod, sprzyja współdziałaniu – jest przedsięwzięciem dającym uczniom kompetencje, które ułatwiają funkcjonowanie w dorosłym życiu. Pozwala w naturalny sposób uczyć się planowaniai organizowania własnej nauki. Zmusza by sięgać po różne źródła wiedzy, dokonywać ich selekcji i analizować.

Projekt edukacyjny jest realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela i obejmuje następujące działania:

1) wybranie tematu projektu,

2) określenie celów projektu i zaplanowanie etapów jego realizacji,

3) wykonanie zaplanowanych działań,

4) publiczne przedstawienie rezultatów projektu.

W naszym gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015 będą realizowane projekty edukacyjne zaproponowane przez nauczycieli naszej szkoły uczniom klas drugich.

Na początku wrześniaznajdziecie propozycję tematów i nazwiska opiekunów projektu.

Ważne dla każdego ucznia klasy drugiej:

• przeczytaj uważnie propozycje tematów i wybierz ten, który jest dla ciebie ciekawy,
  • możesz realizować projekt z każdym nauczycielem nawet z tym, który cię nie uczy,
  • dokonaj szybkiego wyboru, ponieważ grupy mogą być sześcioosobowe,
  • do końca września dokonaj wyboru tematu i ustal z opiekunem projektu czy możesz być w jego grupie,
  • przekaż informację wychowawcy, jaki projekt będziesz realizował w roku szkolnym 2016/17

Szkolny koordynator projektów

Grażyna Milak