Dni Języków Obcych

W maju w naszej szkole odbyły się Dni Języków Obcych.

Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego panie Katarzyna Chwalik i Agnieszka Rączka zorganizowały quiz wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla klas drugich i pierwszych, a panie Karolina Hęś i Daria Straube konkurs „Tropical Islands- English Cultural Roots”. Klasy II i III wykonywały prezentacje multimedialne a klasy I plakat. Miały one na celu ukazanie piękna świata i podkreślenie znaczenia znajomości języka angielskiego w komunikacji niezbędnej w podróżowaniu. Panie Marta Labrenc i Lucyna Lutomska-Wiśniewska przygotowały konkurs „Romeo and Juliet-what happened next?” polegający na dopisaniu ciekawego zakończenia do scenariusza  znanej anglojęzycznej sztuki. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z tekstem sztuki , a następnie napisanie emaila do kolegi, w którym podzielą się swoim pomysłem na finał przedstawienia.

Nauczyciele języka niemieckiego Panie Magdalena Bogucka i Magdalena Wityk wraz z uczniami klas 2d,2e,3c,1a,2g  przygotowały przedstawienie niemieckojęzyczne pt. „ Rotkappchen-inaczej”, piosenkę pt: „Keine Maschine” ,która zajęła III miejsce w tegorocznym Powiatowym Festiwalu Piosenki  Niemieckiej oraz film pt: „ Meine Umgebung-meine Welt” ,który otrzymał wyróżnienie w konkursie na film niemieckojęzyczny zorganizowanym przez  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Dla uczniów uczących się języka hiszpańskiego pani Daria Pietrzycka zorganizowała konkurs wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych.

W tym czasie odbyły się również finały gnieźnieńskich konkursów językowych. Nauczyciele języka niemieckiego zakwalifikowali dwóch uczniów do finału Gnieźnieńskiego Konkursu Języka Niemieckiego Gimnazjalistów , który odbył się 12 maja w Gimnazjum nr 2 a nauczyciele języka angielskiego wybrali siedmiu reprezentantów do finału Gnieźnieńskiego Konkursu Języka Angielskiego 9 maja w Gimnazjum nr 4 gdzie otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna pana Michała Powałowskiego. Uczniowie udali się na finały pod opieka pań Magdaleny Wityk, Agnieszki Rączki i Darii Straube. Nauczyciele jednocześnie brali udział w pracach komisji konkursowych, które wyłoniły gnieźnieńskich zwycięzców.

Ponadto na początku maja w naszej szkole gościli  nauczyciele z pięknej wyspy Gran Canaria. Nauczyciele brali udział  w job shadowing – Europejskiego Programu Edukacyjnego Erasmus Plus. Z tej okazji hiszpańscy nauczyciele uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego klas: 1h, 1f i 2c pod opieką pań Agnieszki Rączki i Katarzyny Chwalik oraz w lekcji języka hiszpańskiego prowadzonej przez panią Darię Pietrzycką. Uczniowie tych klas z tej okazji przygotowali projekty uczniowskie, quizy i poczęstunek polskich specjałów. Nauczyciele z Hiszpanii  zwiedzili  Gniezno i Poznań. Nauczyciele  mieli okazję wymienić się doświadczeniem i podyskutować na temat metod nauczania w Polsce i Hiszpanii.

Laureaci i osoby wyróżnione w czasie Dni Języków Obcych

Quiz wiedzy o USA

Patrycja Przybyłek-1f

Nicole Roszak-1f

Małgorzata Tomalczyk-1f

Konkurs „ Romeo and Juliet – what happened next?”

I m. Piotr Alwin, Joanna Kościółek 2d

II m. Martyna Wincek, Faustyna Prymas 2f

III m. Aleksandra Klas, Julia Braciszewska  3d

Konkurs „ Tropical Islands- English Cultural Roots”

Klasy I

Marta Jakubowska 1h

Jakub Koralewski 1a

Klasy II

I m. Maciej Mierzwiak 2e

II m. Patrycja Kowalczewska 2e

III m. Oliwia Kowalczewska 2e

Klasy III

I m. Maciej Dolatkowski 3a

II m. Ewelina Woźniak 3c

III m. Joanna Kubasik 3e

Film „ Meine Umgebung – Meine Welt”

Między innymi:

Dawid Bandosz- reżyser 3a

Marcel Sobecki – główna rola 3a

Piosenka „ Keine Maschine”

Alicja Libert 3c

Finaliści Gnieźnieńskiego Konkursu Języka Angielskiego Gimnazjalistów

Wiktoria Pankowska 3b

Jagoda Pijanowska 3a

Filip Kiełpiński3a

Marcel Sobecki 3a

Jakub Dams 3a

Dawid Bandosz 3a

Marta Wincek 2f

Finaliści Gnieźnieńskiego Konkursu Języka Niemieckiego Gimnazjalistów

Daria Stryjak  3a

Ewelina Woźniak 3c

Uczniowie biorący udział w Dniach Języków Obcych otrzymali nagrody, dyplomy oraz oceny z języków obcych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy  a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!