Mistrzostwa Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w Dwuboju Obronnym i Pojedynku Strzeleckim

W piątek 26 maja 2017 roku na stadionie w ZSP nr II w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Krosie Strzeleckim. Gimnazjum nr 1 wystawiło dwie reprezentacje, które w dwuboju obronnym obejmującym bieg na dystansie 2000m chłopcy, 1500m dziewczęta, strzelanie z pozycji leżącej oraz rzutu granatem zajęły dwa czołowe miejsca. W  gronie siedmiu zespołów 1 miejsce zajęła drużyna „ Jedynki” w skład której wchodzili: Izabela Bąkowska, Kamil Kasprzyk oraz Kacper Centka. Na drugim stopniu podium stanął drugi zespół w składzie: Wiktoria Szarzyńska, Hubert Miszczuk i Gerard Kaszyński. Kolejne miejsca zajmowały reprezentacje gimnazjów z Jankowa Dolnego i Mielżyna.  Wyniki drużynowe podparte były dobrymi wynikami indywidualnymi. Wśród dziewcząt w powiecie 1 miejsce zajęła Izabela Bąkowska, a zaraz za nią drugą pozycję zajęła Wiktoria Szarzyńska. Podobnie było wśród chłopców gdzie na pierwszym stopniu podium stanął Kacper Centka, drugi był Hubert Miszczuk, a czwarty Kamil Kasprzyk. Po zakończeniu dwuboju przystąpiono do rywalizacji w pojedynku strzeleckim, w którym drużyna „Jedynki” złożona z Wiktorii Szarzyńskiej, Huberta Miszczuka i Kacpra Centki zajęła 3 miejsce ulegając tylko zespołom ze szkół ponadgimnazjalnych ZSP nr II i I LO w Gnieźnie. Tak dobra postawa w obu konkurencjach krosie i pojedynku strzeleckim pozwoliła reprezentacji Naszego Gimnazjum zdobyć puchar p. poseł Krystyny Łybackiej dla najlepszej szkoły w powiecie w dwuboju strzeleckim. Najlepszą zawodniczką wśród wszystkich uczestniczek zawodów została Nasza uczennica Izabela Bąkowska, a Kacper Centka był drugim zawodnikiem zawodów za byłym naszym uczniem reprezentantem I LO w Gnieźnie Kacprem Kwapiszewskim.