OTWARTE MISTRZOSTWA GNIEZNA W LEKKIEJ ATLETYCE

10052017260

W środę 10 maja na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gniezna w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 219 zawodników ze szkół Powiatu Gnieźnieńskiego, którzy w zimnie i deszczu walczyli o awans do finałów wojewódzkich. Wartościowe i wysokie wyniki osiągali reprezentanci naszej szkoły.  W biegu na 100m trzecie miejsce wywalczyła Laura Skiba z czasem 14,81s. Na dystansie 300m  I miejsce zajął Kacper  Centka uzyskując czas 40,60s, a na III miejscu podium stanął Maksymilian Meler  z czasem 44,40s. W biegu na dystansie 600m z bardzo dużą przewagą wygrała Izabela Bąkowska 1:48,3s, a w biegu chłopców na dystansie 1000m na drugim miejscu przybiegł Hubert Miszczuk 3:07,9. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajął Kamil Kasprzyk w czasie 3:11,7s. W biegu na dystansie dwa razy dłuższym 2000m bardzo dobre III miejsce zajął Maciej Gorzelany uzyskując czas 7:16,7s. W skoku dal dziewcząt II miejsce zajęła Roksana Mikołajczak skacząc na odległość 3,94m, a wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Fabiś z wynikiem 5,60m. W sztafecie szwedzkiej (100,200,300,400m) reprezentacja naszego gimnazjum w składzie Klaudia Furmaniak, Oliwia Wybiera, Julia Skraburska , Greta Pawlicka zajęła II miejsce z czasem 2:56,8.

Gratulacje i powodzenia w finale wojewódzkim 7 czerwca w Poznaniu!!!