Osiągnięcia naukowe

LAUREATKA I FINALISTKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO!

bez-tytulu_2

Czytaj więcej >>

 


Mistrzowie i uczniowie

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego skierowany do uczniów gimnazjum.

Dnia 14 października do etapu szkolnego przystąpiło 22 uczniów. Awans do etapu rejonowego we Wrześni uzyskały cztery uczennice: Zuzanna Chełek, Jagoda Pijanowska, Zofia Perlik i Marta Wincek.  W ciągu 120 minut musiały zmierzyć się  z zadaniami z gramatyki, teorii literatury, poetyki, a także z napisaniem dłuższej wypowiedzi.

Do etapu wojewódzkiego awansowały Zuzanna Chełek i Marta Wincek!

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu!SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO27 lutego 2016 r. Michał Milak i Jan Kabziński z klasy III c reprezentowali nasze gimnazjum w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Michał Milak uzyskał 40 na 50 punktów zostając finalistą, a Jan Kabziński 49 na 50 punktów zostając LAUREATEM z drugim wynikiem w województwie!!!LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO
Z dumą i radością informujemy, że Karol Łukomski z kl. III e został tegorocznym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Zdobył on 48 punktów na 50 możliwych, co daje drugi wynik w województwie. Etap finałowy miał miejsce 4 marca w Poznaniu, a poprzedził go etap szkolny i rejonowy, w których osiągnął podobnie wysokie wyniki. Należy dodać, że Karol jest uczniem niezwykle sumiennym, solidnym, a przy tym bardzo skromnym, całkowicie zasługującym na tytuł laureata.

Gratulujemy, gratulujemy, gratulujemy!WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY


Finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego odbył się 5 marca 2016 r. w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Doberschütz i Mikołaj Góralczyk z klasy III c.

Laureatem konkursu został Wojciech Doberschütz, który zdobył maksymalną ilość punktów.

GRATULUJEMY!!!


Wojewódzki Konkurs Historyczny

Michał Milak  i Jan Kabziński z kl.3c awansowali do finału wojewódzkiego.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Joanna Kościółek kl. 1d, Weronika Cabanek kl. 1e, Jędrzej Woźniak kl. 1c, Karol Łukomski kl. 3e i Mateusz Gołas kl. 3c.

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskich Noblistów

II miejsce zajęła Alicja Heydrych kl. 1e.

GRATULUJEMY!!!WIELKOPOLSKI KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM


 

16 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły – Jagoda Bilarzewska z kl. 2g oraz Karol Łukomski kl. 2e uczestniczyli w finale wojewódzkim XXII edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Karol i Jagoda byli jedynymi reprezentantami powiatu gnieźnieńskiego.

„Przemija postać tego świata”, to motyw przewodni konkursu zorganizowanego przez Szkolne Koło Caritas III LO w Gnieźnie, nasze gimnazjum reprezentowali:

1. Filip Kiełpiński kl. IIa

2. Dawid Bandosz kl. IIa

3. Jakub Dams kl. IIa

Opiekun SK Caritas

Beata Zielińska


WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY

Etap szkolny
Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego odbył się 7 listopada 2014 roku. Udział w
nim wzięło 19 uczniów, wśród których na 50 punktów możliwych do uzyskania 47
punktów zdobył Karol Łukomski z
klasy II e, jako jedyny kwalifikując się do etapu rejonowego. Etap ten odbył
się w Swarzędzu 13 grudnia. I tutaj Karol dał wielki powód do radości,
otrzymując 44 punkty na 50 możliwych do uzyskania, kwalifikując się to etapu wojewódzkiego, który odbędzie
się 7 lutego 2015 r. Trzymamy kciuki za Karola, życząc mu powodzenia. Należy
zaznaczyć, że jest to jedyny uczeń z naszej szkoły, który w tym roku szkolnym zakwalifikował
się do finałowego etapu konkursów przedmiotowych, dlatego już teraz składamy serdeczne
gratulacje!

D. Kaźmierczak


WOJWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu matematycznego odbył się 6 listopada 2014 r. Wzięło w nim udział 42 uczniów. Najwięcej punktów uzyskał Wojciech Doberschütz z klasy 2 c i reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym.

Gratulujemy!

A. NarożnaTalenty Roku 2014 już ogłoszone!

null

Kolejny raz w naszym gimnazjum wyróżniono utalentowanych uczniów. W konkursie Talent Roku 2014, spośród 23 zasłużonych osób, wyłoniono następujących laureatów:

  • Humanistką Roku została Monika Pietruszewska,
  • Naukowcem- Wojciech Doberschῢtz,
  • Artystką- Joanna Banaszak,
  • Sportowcem – Kacper Kwapiszewski.

Uroczystą galę poprowadzili Marta Kęsik i Kacper Kwapiszewski (z klasy 2a). Galę uświetniły występy muzyczne gimnazjalistek oraz przedstawienie koła teatralnego (w języku angielskim). Towarzyszyli nam zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna – pan Michał Powałowski, pani Halina Ostrzycka, pani Aleksandra Grześkowiak, pan Zygmunt Gałęzewski (fundator nagród).

Już za kilka miesięcy kolejni uzdolnieni uczniowie zostaną nagrodzeni za swoje osiągnięcia. Warto się postarać!


I miejsce dla drużyny naszego gimnazjum!!!

null

21 marca w Witkowie odbył się XI. Finał Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego „Bliżej wody”. Był to konkurs drużynowy, w którym uczniowie naszej szkoły – Karol Łukomski z kl.II e i Wojciech Kapela z kl.III c zdobyli pierwsze miejsce.

Jest to ogromny sukces! Serdecznie gratulujemy!


Rozdzwonił się telefon… z gratulacjami!

Tak, życzliwi gratulowali naszym uczniom, bo sprawili miłą niespodziankę, zajmując wszystkie miejsca na podium w konkursie recytatorskim poświęconym poetyckim obserwacjom Wisławy Szymborskiej w ramach IV Festiwalu Literackiego „Preteksty” (22-23 listopada br.).

Sukcesowi winien ten telefon, który „wydzwonił” I miejsce Joannie Banaszak z klasy II f, bo to o nim z przejęciem, jednak bez paniki mówiła w wierszu „Pomyłka”. Miejsce II zawdzięczamy Marcie Kęsik z klasy 2a, która z dziewczęcym rozmarzeniem i niedopowiedzianym wspomnieniem przypomniała, że „Nic dwa razy się nie zdarza”. No i Filip Przygodzki z klasy II g ze swoim charakterystycznym tubalnym głosem, umiejącym przydusić, wyjęczeć, krzyknąć, ośmieszyć i na III miejscu stanąć – tam, gdzie nawet, „Szkielet jaszczura” nie straszny!

Dziękujemy naszym reprezentantom za najgodniejsze reprezentowanie szkoły. Ich zaangażowanie dajemy za wzór wszystkim innym marzącym o sukcesach. Rodzicom utalentowanych dzieci gratulujemy. A nauczycielom – paniom Marcie Labrenc, Katarzynie Fiederowicz, Karolinie Potockiej – na ból głowy jako antidotum przekazujemy. Za rok chcemy oklaskiwać także Gretę Pawlicką z klasy I f oraz Marcela Sobeckiego, na potrzeby których niestety nie wymyślono jeszcze podium pięciostopniowego. Także przewodniczący jury, pan Andrzej Malicki, zyskał naszą sympatię, reklamując szkołę: „Teraz uczymy się w Gimnazjum nr 1”. Budujące. Motywujące. Rozgrzewające.

Czym bylibyśmy jednak bez skromnej babci, noblistki nieśmiałej, podejrzewającej każdą pinezkę o spisek.

Karolina Potocka – obserwator