Naukobus w Gnieźnie

Prezydent Miasta Gniezna oraz Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej objazdowej wystawie „Eksperymentuj”. W programie wystawy między innymi półkule Magdeburskie, kula plazmowa, najszybsza zjeżdżalnia, tablica Galtona, łamigłówki, uciążliwe echo i wiele innych.

Naukobus to mobilne laboratorium z ok. 20 eksponatami, które jest montowane w wybranych placówkach edukacyjnych w różnych miastach Polski. Wystawa jest częścią projektu „Naukobus”, realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik. W czasie dwu dniowej wizyty stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie w towarzystwie animatorów korzystają z nich przez 6 godzin dziennie. Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda zrozumienia praw nauki. Siedząc na wirującym krześle, można „poczuć” teorię zachowania momentu pędu, kulki z tablicy Galtona ukazują rozkład krzywej Gaussa, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

Ekspozycja w Gnieźnie będzie udostępniona w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 12, w czwartek, 31 sierpnia, w godzinach od 13.00 do 19.00 oraz piątek, 1 września, od 9.00 do 15.00. Wstęp wolny!